O stronieStrona Historiakolobrzegu.pl powstała w ramach projektu "Powojenny Kołobrzeg", realizowanego przez Fundację Historia Kołobrzegu, współfinansowanego przez Gminę Miasto Kołobrzeg. Celem portalu jest promocja historii Kołobrzegu.

W 2020 ROKU, w związku z ogłoszonym stanem epidemii, a także decyzjami administracyjnymi zamykającymi działalność zarówno Fundacja Historia Kołobrzegu podjęła decyzję o współpracy i przekształceniu tego miejsca w zakątek w sieci, w którym publikowane są materiały z działalności bieżącej muzeów, filmy, artykuły historyczne oraz edukacyjne.

W KOŁOBRZESKIM WIRTUALNYM MUZEUM ZNAJDZIECIE:

- codzienne ciekawe artykuły historyczne,
- opowieści z życia Muzeum Oręża Polskiego i Muzeum Diecezjalnego,
- audycje edukacyjne, realizowane we współpracy z kołobrzeskimi mediami,
- ciekawe produkcje medialne,
- opracowane zdjęcia i ilustracje naszych archiwów,
- spotkania na żywo w ramach Dyskusyjnego Klubu Historycznego im. M. Krockowa,
- seminaria i konferencje naukowe.

           

ŹRÓDŁA ZDJĘĆ

Fundacja wykorzystuje zbiory własne, archiwum Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, które jest oficjalnym partnerem projektu. Publikujemy również zdjęcia przekazane przez Mieszkańców i Instytucje. Jeśli chcesz przekazać nam swoje zdjęcia, skontaktuj się z nami.

DATOWANIE I OPISY

Podczas opracowywania zdjęć, opieramy się zasadniczo na opisach autorów fotografii lub sygnaturach archiwalnych. Nie zawsze przedmiotowe datowanie jest trafne. W pozostałych przypadkach staramy się datować zdjęcia we własnym zakresie. Jeżeli masz własne zdanie - poinformuj nas o tym.

KOMENTARZE

Czytelnicy mogą pisać komentarze. Nie podlegają one autopublikacji. Publikowane będą komentarze odnoszące się do zawartości merytorycznej. Dziękujemy za wszelkie uwagi i pomoc.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja „Historia Kołobrzegu - Pamięć i Tożsamość Miasta” z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 6711817046. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres fundacja@historiakolobrzegu.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

Copyright © 2016-2020 Fundacja Historia Kołobrzegu, robertdziemba@wp.pl, tel. 500 166 222. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona powstała przy finansowym wsparciu Gminy Miasto Kołobrzeg

Wsparcie techniczne Allweb